PUIDU TÖÖSTUSLIK INFRAPUNAKUIVATI IRRK-10

Tänapäeval kasutatakse puidu kuivatamiseks konvektsioonimeetodit. Selline meetod on üsna kulukas. Tuleb ehitada kalleid kuivatuskambreid, täita neid kuuma õhuga. Kuum õhk kontakteerub saepuiduga, soojendab selle üles ja kuivatab niiskuse. Seejärel kuum ja niiske õhk väljub kambrist.

Infrapuna puidukuivati lihtsustab, kiirendab ja odavdab antud protsessi märgatavalt. Samal ajal tõuseb valmistoote kvaliteet. Ei ole vaja spetsiaalselt ehitada kuivatuskabreid. IRRK-10 on mobiilne, seda võib mugavalt ümber tõsta. Õhku ei ole vaja soojendada, läbi saepuidu kihtide ajada ega seejärel eemaldada – kõik see toob endaga suuri energiakulusid. IRRK energiakulu on 2.5 korda väiksem võrreldes konvektsioonkuivatusega. Kuivatust võib viia läbi ükskõik millises mitteköetavas ruumis. Peaasi, et ruumi ruumala oleks virna omast 5-6 korda suurem. Soojal aastaajal võib kuivatada kilega tõmbetuule eest kaitstud varikatuse all. Ifrapunakuivatuse käigus saematerjalid virnas soojenevad üles terve paksuse ulatuses, mitte ainilt 2-3 mm ulatuses nagu konvektori puhul. Niiskuse äraandmise protsess toimub saepuidu terve paksuse ulatuses. Kuivus on ühtlane. Materjal ei tumene ega kaardu, praguneb harvemini.

IRRK-10 SEADE

IRRK-10 on mõeldud 10 m2 saepuidu üheagseks kuivatamiseks. On võimalik kuivatada ka väiksemat kogust. Ühendatud kilpide arv olenevalt saepuidu koguse suurusest. Seejuures elektrienergia eritarbimine 1 m2 kuivatatud saepuidu kohta ei suurene. Kuivati koosneb kaheteistkümnest kilbist suurusega 1.80 korda 3 meetrit ja paksusega 6 cm. Kilpide sees asub spetsiaalselt saepuidu kuivatamiseks mõeldud infrapunakiiri kiirgav soojuskile SEKK. See on kõrgefektiivne materjal mis tarbib 400W 1 m2 kohta ja soojeneb üles maksimaalselt +65 C kraadini. Tal on võimas resistiivne efekt: muudab kogu energia infrapunalaineteks, mis soojendavad saepuidu kogu paksuse ulatuses. Igal kilbil on kaitstud pistmikuga kaabli väljund. Komplekti kuulub jõukilp koos 12 kaitstud pistmikuga kaabli väljundiga, eraldi automaatikakilp koos programmeeritava kontrolleriga, kahe väljundiga termoandurite jaoks ja niiskust kontrolliva väljundiga. Automaatika kontrollib saepuidu soojendustemperatuuri ning olenevalt õhuniiskusest tõmbeventilaatori sisse- ja väljalülitust.

SAEPUIDU KUIVATUSPROTSESS KUIVATIGA IRRK-10

Saepuit asetatakse ühtlaselt alustel virna. Virna pikkus 6 m,laius 1.80 m, soovitatav kõrgus 2 m. Saepuidu kihtide vahele kahelt poolt asetatakse kilbid koos soojenduselementidega. Kilpide vahel asuva saepuidu paksus ei tohi ületada 150 mm. Virna eri kohtades pannakse saepuidu sisse kaks termoandurit. Pistmikute kaudu ühendatakse kilbid voolukaabliga. Seejärel paigaldatakse ventilaatorit juhiv niiskusandur. Automaatkilp programmeeritakse optimaalsesse kuivatususreziimi olenevalt puiduliigist. Seejärel lülitub sisse kuivatusreziim. Kuivatusprotsess kulgeb automaatselt ja on tuleohutu kuna kilpides olevad soojenduselemendid ei soojene üles üle +65 C. Kui kuivatusprotsess toimub ruumis, peab ruumi ruumala peab olema 5-6 korda suurem virna ruumalast ja õhutemperatuur 8-10 kraadi virna temperatuurist madalam. See tagab optimaalselt efektiivse niiskuse eemaldamise.

PUIDUKUIVATI IRRK-10 TEHNILISED PARAMEETRID

– pinge U – 3×380

– SEKK soojendite võimsus – 25 kW

– SEKK soojendite erivõimsus – 2.5 kW/m3

– saepuidu maht virnas – 10 m3

– elektrienergia kulu (tarbitav erivool) 250-300 kWh/m3

– koormusvool – 40 A

– keskmine elektrienergia kulu 1 m3 saepuidu kuivatuseks – 250-300 kWh

– keskmine kulu 1 m3 saepuidu kuivatuseks (tariif 0,14 EUR kWh) – 35-40 EUR

– kuivatuse aeg (niiskus 10-12%) – 120 tundi

– kuivatuse aeg (niiskus 6-8%) – 170 tundi

– virna soovitatavad mõõdud – 1.80x6x2 m

– kilbid koos SEKK soojenditega – 12 tk.

INFRAPUNA PUIDUKUIVATI HIND JA TARNETINGIMUSED

Infrapuna puidukuivati saab tellida helistades numbrile +372 58002609, +372 5068523, +3758250995 või saates e-kirja aadressile info@apekom.com

Saepuidu infrapunakuivati IRRK-10 täiskomplekt maksab 7900 EUR + KM.

Pärast lepingu allkirjastamist ja 50% ettemaksu 10 tööpäeva jooksul valmistatakse IRRK-10.

Hinna sisse kuulub: kuivati komplekt, kuivati terne Teie ettevõttesse, paigaldus Teie poolt soovitud kohas või ruumis, seadistus, ühendamine ja esimese proovikuivatuse läbiviimine.

SEKK-i resistiivsete soojenduselementide garantiiaeg – 5 aastat.

Kuivati teiste elementide garantiiaeg – 2 aastat.